Neredeyim ?

Muğla / Ortaca

Hızlı İletişim

buldurmert@gmail.com

Beni Takip Edebilirsin

Yazılarım

Ananasın faydaları hakkında bilgiler

Ananasın faydaları hakkında bilgiler

  • 2 dakika
  • 8 year ago
Blog Images

ANANAS NEDİR

Ananas, Orta ve Güney Amerika’da yetişen tropik bir meyvedir. Son yıllarda ülkemizde de tüketilmeye başlanan ananas, insan vücudunun ihtiyaç duyduğu bütün vitaminleri ve mineralleri içermektedir. Bu özelliğinden dolayı sağlık açısından mucizevi bir meyve olan ananasın faydalarından bazıları şunlardır

Yapılan araştırmalar sonucu, ananasın, içeriğinde bulunan bromelain enziminin, kansere yakalanma riskini azalttığı ortaya çıkmıştır.

ANASIN FAYDALARI

  1. Bol miktarda C vitamini içerenananas, güçlü bir antioksidandır. Vücut direncini artırır, toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Bu özelliğinden dolayı, grip, nezle ve soğuk algınlığında etkilidir. İçeriğinde bol miktarda su bulunanananas, bu yönüyle de etkili bir diyet meyvesidir. Vücutta biriken yağların hızlı bir şekilde yakılmasını sağlar. Her gün yemeklerden sonra içilen ananas suyu, kısa sürede hızlı kilo vermeye yardımcıdır.
  2. Ananas suyu, yüksek ateşi düşürmede yardımcıdır. Boğaz ağrısı ve öksürük için de ananas suyu içilmesi faydalıdır.
  3. Az bulunan bir mineral olan manganez; ananasta bol miktarda bulunmaktadır. Kemiklerin gelişmesi ve yaraların çabuk iyileşmesinde oldukça etkilidir.
  4. Ananas, lif yönünden de zengin bir meyve olmasından dolayı kolesterolü düşürür. Koroner kalp hastalıkları riskini azaltır. Tansiyonun yükselmesini önler.

Yorumlar: