Neredeyim ?

Muğla / Ortaca

Hızlı İletişim

buldurmert@gmail.com

Beni Takip Edebilirsin

Yazılarım

En Begendiğim Hayatta kalma ( Survival ) Mobil Oyunlar #1

En Begendiğim Hayatta kalma ( Survival ) Mobil Oyunlar #1

  • 4 dakika
  • 4 year ago

Evde uzanırken , yolculuklarda , molalarda veya arkadaşlarla birlikte toplanıp hepimiz oyun oynamışızdır. 

Bu videoda Telefondan veya tabletten oynayabileceğiniz hayatta kalma yani survival oyunlarını sizler için listeledim.

Kendiminde severek oynadığım oyunları kendi yorumlarımda sizlere aktarmaya çalışıcacam

Listemizin ilk numarasında Last Day On Earth-Survival oyunu var bu oyun hem android hemde ios’ta bulunmaktadır.

Bu oyunda asıl amaç zombilere karşı kendimizi korumak.Oyuna ilk başladığımızda bize bir ev alanı veriliyor bizlerde odun , çalı , taş v.s malzemeler toplayarak evimizi oluşturuyoruz.

Günün belirli zamanında zombiler evimize doğru ilerliyor ve onlara karşı mücadele verip evimizi korumaya çalışıyoruz.Oyun zevkli mi ? Zevkli ancak bazı sorunları var ? Oyun başındaki motoru toplamak gerçekten zor Oyuna ya para harcamak gerek yada uzun bir süre oynamak gerek.Görsellik olarak oyun gerçekten güzel ancak internet olmadan oynanmıyor ki madem internet yaptınız neden online olarak arkadaşlarımızda aynı yerde oynayamıyoruz diye de sorarlar adama :D 

Yinede vakit öldürmek için oynanalabilir bir oyun.

https://play.google.com/store/apps/details?id=zombie.survival.craft.z&hl=tr

https://apps.apple.com/us/app/last-day-on-earth-survival/id1241932094


 

ARK: Survival Evolved:

Oyun PC, PS4, Xbox One, Android, iOS platformlarında mevcut ancak bizi ilgilendiren kısmı mobil. Oyunda ilk olarak tarih öncesi çağlarda doguyoruz , dinazorlar değişik yaratıklar bulunuyor yine burada odun toplayıp taş toplayarak belirli aletler elde ediyoruz ve bu aletler ile yaratıklara karşı kendimizi korumaya çalışıyoruz.Bu oyunda da açlık ve susuzluk gibi konular ön planda savaşırken aynı zamanda bu özellikleri de kontrol etmemiz gerekiyor.

Grafik olarak beni çokta tatmin ettiğini söyleyemeiyeceğim ama oynanalabilecek düzeyde bir oyundur.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.studiowildcard.wardrumstudios.ark&hl=tr

https://apps.apple.com/us/app/ark-survival-evolved/id1280480538


 

RAFT:

Oyuna sal üzerinde başlıyoruz ve açık bir denizdeyiz.Burada amacımız denizdeki malzemeleri toplayarak yaşamsal faaliyetlerimizi yerine getirmek salı’mıza köpek balığı gelebiliyor ve zarar verebiliyor .Topladığımız malzemeler ile salı’mızı geliştirip büyütebili yoruz .Kısaca diğer oyunlardan farkı bir arazi üzerinde değilde denizde geçmesi diyebiliriz.görsellik olarak çok iyide değil çok kötüde değil insanın gözüne hitap ediyor en azından :D Oyunun türkçe dil desteği vardır.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vade.raft_survival&hl=tr

https://apps.apple.com/tr/app/raft-survival-multiplayer/id1456431209?l=tr

 

Geldik son ve benim en çok beğendiğim bir oyuna .Life After : Grafikleri , oynanışı ve hikayesi bakımında çok sürükleyici bir oyun.

 

Her zamanki gibi yine zombiler var ancak bu oyunu diğerlerinden farklı kılan tamamen online olması, Birebir arkadaşlarınla oynayabileceğin gerektiğinde takım olabileceğim mesajlaşıp sesli konuşabileceğin bir oyun.Bu tarz oyunlarda zaten odun kesme , taş toplama  ev yapma gibi özelliklerin olduğunu biliyoruz.Life after bu kısımları en güzel şekliyle yaptığını söylemek isterim.

Oyunun türkçe dil desteği bulunmaktadır.Klan kurabiliyorsunuz ve kamp oluşturabiliyor sunuz bu kamplarda arkadaşlarınızı takip edip kendinize tahsis edilmiş arsalarda arkadaşlarınızla komşu bile olabiliyorsunuz.Bu oyunun da kötü tarafı malesef kamp kurmak için çok sayıda oyun içi altın istiyor bunu görevlerden kazanabiliyor sunuz ama baya bi görev yapmanız gerek :D 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xdg.and.eu.lifeafter&hl=tr

https://apps.apple.com/us/app/lifeafter/id1441752845 

Evet benim beğendiğim oyunlar bu şekildeydi önemli olan oyundan neler beklediğiniz benim için oyunun görselleri ön planda olmalı oynanışı akıcı olup insanı sürüklemeli sizlerinde beğendiği oyunlar olabilir yorumlara yazmaktan çekinmeyin. Oyunların indirme linklerini açıklama kısmına bırakıyor bu tarz videoların gelmesini istiyorsanız lütfen yorum olarak yazmayı unutmayın.Bol eğlenceli günler diliyorum.

Yorumlar: