Neredeyim ?

Muğla / Ortaca

Hızlı İletişim

buldurmert@gmail.com

Beni Takip Edebilirsin

Yazılarım

Izlenmesi gereken Bilim Kurgu Fİlmleri

Izlenmesi gereken Bilim Kurgu Fİlmleri

  • 3 dakika
  • 8 year ago
Blog Images

En iyi Bilim Kurgu Filmleri Listesi

Sizler için hazırlamış oldugum bilim kurgu filmleri listemizde  5 adet ciddi derecede bagımlılık yapan ve sizleri hayretler içerisinde bırakan filmlere degindim.Sizde Mars Uzay Beyin yakıcı konuları seviyorsanız bu filmleri seveceğinizden eminim.

1.İnception / Başlangıç

( 10 / 8 IMDB)

Leonardo DiCaprio'nun oynadığı filmde rüyalar arası geçiş kuruyorlar.İnsanların bilinç altına girip değişik düzenlemeler yapabiliyorlar.Fakat işin ilginç tarafı rüya içinde rüya yaptırabiliyorlar.

2.Pi'nin Yaşamı / Life of Pi

( 10 / 8 IMDB )

Bu filmin ismini ilk duyduğum zaman matematikteki Pİ ile ilgili sıkıcı bir film olduğunu düşünmüştüm ve 2 3 defa izlemeyi red ettim.Daha sonra gaza gelip izleyince filmi en az 3 defa izledim.

Filmden bahsedecek olursak ; Film pi adındaki bir çocugun hayatını anlatmaktadır.Bu yakışıklı Pi bir sandalda bengay kaplanı ile geçirdiği yaşam savaşını anlatmaktadır.

3.Mad Max: Fury Road 

( 10 / 8.1 IMDB )

Bu abimizin kafası biraz farklı çalışıyor hertürlü zorluklardan değişik yöntemlerle kurtulup hayat savaşı verebiliyor.Nükleer savaşın ardından dünya, çöllerin yaygınlaştığı ve susuzluk probleminin arttığı bir yer haline gelmiş, aynı nedenle medeniyet çöküşe doğru sürüklenmiştir. Hayatta kalma içgüdüsü had safhada olan Max , eşi ve çocuğunu kaybetmenin ardından huzuru ararken, Savaş Çocukları tarafından esir alınır. Bölgenin su ve benzin gibi kaynaklarını elinde tutan hükümdar Ölümsüz Joe'nin bölgesinde kan torbası olarak tutulan Max, her an kaçış için fırsat kollamaktadır.

4.Yıldızlar Arasında / Interstellar

( 10 / 8.6 IMDB )

Yakın bir gelecekte, tahıl ürünlerinin ölmesine neden olan bir küf yüzünden medeniyet gerileyerek tarım toplumu seviyesine düşmüştür. Eski bir NASA pilotu olan Cooper ailesi ile birlikte bir tarla işletmektedir. Cooper'ın 10 yaşında olan kızı Murph odasında bir hayaletin kendisi ile iletişim kurduğunu düşünmektedir. Sonrasında Murph'un "hayalet"inin gönderdiği bilinmeyen istihbaratın yerçekimsel dalga kullanarak kodlandığını keşfederler, tozlar üstünde kalan ikili sistemde yazılı koordinat Cooper ve kızını NASA'nın gizli bir üssündeki Profesör John Brand'e yönlendirir. Devamını Filmde izleyiniz.

5.Marslı / The Martian

( 10 / 8.0 IMDB )

Marsa araştırmaya giden bir ekip toz rüzgarlarına esir kalır ve ekipten bir kişi marsta kalır diger ekip istemeyerekte olsa marstan uzaklaşır.Marsta kalan kişinin ( botanikçi) Marsta geçirdiği yaşam mücadelesini anlatmaktadır.

Yorumlar: