Neredeyim ?

Muğla / Ortaca

Hızlı İletişim

buldurmert@gmail.com

Beni Takip Edebilirsin

Yazılarım

Macbook pro ssd

Macbook pro ssd

  • 3 dakika
  • 6 year ago
Blog Images

Merhaba arkadaşlar , Macbook pro 2011 i7 8gb ram bilgisayar sahibiyim. Bilgisayarım üzerinde 500 gb hdd bulunuyordu. ilk aldığım zamanlarda gerçekten güzel performans alıyordum. Belirli bir süre sonra bilgisayarımda gözle görülür bir yavaşlama olmaya başladı.Artık bu durum çok can sıkmaya başlamıştı heleki bi yazılımcılar için.

Artık bir ssd almalıydım veya bilgisayarımı değiştirmeliydim . ( doların bu zamandaki değerine bakılırsa ssd almak daha mantıklı geldi :) ). Piyasada bir çok marka ssd mevcut ve hangisini alacağım konusunda çok kararsızdım.Toshiba , kingston , adata , sandisk , samsung gibi bir çok firma mevcut.

Ssd alırken birde şu cümle ile karşılaştım Apple her ssd yi desteklemiyor sıkıntı çıkarıyor . İyice kafam karışmıştı sanırsınız ikinci el araba alıyorum :)

Sonra internette araştırırken çoğu yorumda samsung modelinin macbook prolar için önerildiğini duydum insanoğluyuz ya illaki bir şüphe vardı içimde ya çalışmazsa diye :)

Magazada yaklaşık 2 saat bu kararsızlığı atlatmak için bekledikten sonra gözü kararttım ve tekrar girdim magazaya ve gittim bir Samsung evo 850 250 GB ssd aldım.

Tabiki bir heyecan bürüdü beni eve geldim hemen Mac OS'u ssd ye kurdum. ( usb üzerinden kurmak için harici  bir kap almanız gerekiyor yaklaşık fiyatı 50 - 60 TL ).

Macbook'umu daha sonra söktüm ve 500 gb hdd yerine 250 gb Samsung ssd yi taktım oldukça kolay oldu bu işlemler . Gerçekten kullanmayan tahmin edemezmiş gözle görülür derecede bir hız aldı bilgisayarı.Açılışı olsun program kurma program açma gibi birçok işlemde sanki bilgisayarım yeniymiş gibi performans almaya başladım.

Bu yazımın asıl amacı şuydu ; Eğer bilgisayarınız yavaşlamaya başladı ise ssd gayet güzel bir çözüm olabiliyor.Macbook pro ile samsung ssd gayette uyumlu çalışıyor.Sizde almaya karar verdiyseniz Samsung marka ssd yi önerebilir . tabiki son söz size kalmış :)

 

Yorumlar: