Neredeyim ?

Muğla / Ortaca

Hızlı İletişim

buldurmert@gmail.com

Beni Takip Edebilirsin

Yazılarım

Mobil Uygulama'nın Önemi ?

Mobil Uygulama'nın Önemi ?

  • 3 dakika
  • 5 year ago
Blog Images

Teknolojinin hızla ilerlediği bu çağda , elimizden düşmek bilmeyen telefonlarında kullanımları her geçen gün artıyor.Hal böyle oluncada bizlerde bir mobil uygulama ihtiyacı hissediyoruz.

Günümüzde en çok kullanan mobil işletim sistemleri olan Android ve IOS için uygulama yapmak için bazı programlama dillerinin bilinmesi gerekiyor.Android için Kotlin , Java IOS için objective C veya Swift gibi dillerin ögrenilmesi gerekmektedir.

Tabi bunların yanında hybrid uygulamalarda mevcuttur.Bunlar webview gibi çalışırlar Bknz: Ionic.Bunun yanında cross platform olup native bir şekilde çıktı almamızı sağlayan React Native ve Flutter gibi frameworklerde mevcuttur.

Şuanda mevcut olarak bizler(MertBuldurCom) uygulamamızı React Native ile hazırlıyoruz , RN oldukça popüler bir topluluğa sahip ve arkasında Facebook gibi bir dev bulunuyor.Bu kadar ön bilgi aldıktan sonra neden mobil uygulama hazırlatmalı / hazırlamalıyız ?

Elimizden düşmeyen işte bu cihazlar için bir tarayıcıya girip ordan sitelere baglanmak yerine ana ekrandan hızlı bir şekilde istedigimiz uygulamaya girmek daha pratik oluyor.Bir makale okuyacagımızı varsayın bunu belirli bir siteden okumak mı daha kolay yoksa bir uygulama üzerinden okumak mı ? Herzaman bir iş yaparken kendimizi kullanıcı yerine koymalıyız ben olsam hangisini kullanırım tarzı bir soruyu kendimize yöneltmeliyiz.

Nasıl Mobil Uygulama Hazırlatmalı / Hazırlamalıyız ?

Uygulama yazmak bir sanat eseri ortaya çıkarmak gibi birşey desem yeridir.Aslında sadece Uygulama degil yazılımda öyledir.Bazen bir uygulama veya site çıkar karşımıza derizki; adam şiir gibi bir uygulama/yazılım yapmış.Bence bir uygulamada görsellik çok önemlidir.Görselliğin yanında performansta çok önemlidir hatalarla dolu uygulamaya ne kadar güzel olura olsun kimse girmez sonuçta degil mi ? Baştada dediğim gibi herzaman kullanıcı gözüyle bakmak gerekiyor.

Eğer sizde bir mobil uygulama hazırlatmak istiyorsanız doğru yerdesiniz sizler için böyle bir hizmetimiz mevcut.Hemen sitemizin üst kısmından veya iletişim kısmında bize ulaşabilirsiniz.Her proje bizim için yeni bir heyecandır.

 

Yorumlar: