PHPStorm

  • 1 dakika
  • 4 yıl önce

PHPStorm

JetBrains  tarafından üretilen PHPStorm programı php geliştiricilerinin kullandığı bir IDE'dir. Programın en üzücü yanı galiba ücretli olmasıdır :) .Bu program adında PHP geçiyor diye sadece php editör degildir. HTML , CSS ,JAVASCRİPT gibi web teknolojilerinide kullanabilirsiniz.

PhpStorm'un kod tamamlama rutinleri PHP 5.4, 5.4, 5.5 ve 5.6 versiyonlarını destekler. Daha ince detaylardan bahsedecek olursak gayet şık bir görünüme sahip olan bu yakışıklı programı kullanabilmek için bilgisayarınız orta düzey özelliklere sahip olmalı yoksa bilgisayarınız sabrınızın sınırları ile oynayabilir.

Program ücretli dedik ancak şöyle güzel bir özelliğide var ögrencilere ögretim yılları boyunca ücretsiz olarak sizlere hizmet verebiliyor.

Programa ulaşmak için hemen ; https://www.jetbrains.com/phpstorm/  bu adresi kullanabilirsiniz.

Mert Buldur

Yaklaşık 12 senedir internet ortamında aktif olarak faaliyet göstermekteyim. 2014 yılında açmış olduğum Youtube kanalımdan , kişisel websitem üzerinden ve Udemy Üzerinden 2k+ ziyaretçime eğitimler sağlıyorum. Şu anda Freelance Yazılım geliştiricisi olarak hayatıma devam etmekteyim. Birçok firma ve müşterilerime Yazılım desteği sağlamaktayım.

Yorum Yaz