Sektör nereye Dogru gidiyor

  • 2 dakika
  • 3 yıl önce

Sektör nereye Dogru gidiyor

Hepinize merhaba arkadaşlar , Bu blogu takip eden çoğu kişi yazılım sektörüyle ugraşan kişiler olduğunu varsayıyorum.Freelance olarak çalıştıgımızı varsayarsak artık müşteri bulmakta zorlanıyoruz . Bulsak bile verilen fiyat editörü açtırmayacak şekilde.Bunu sebebini kısa bir süre gözlem yaparak bulmaya çalıştım.

Gözlemlediğim şeyler şunlar oldu.

1. Wordpress tabanlı çalışmalar

2.Hazır Template üzerine makarna kodlamalar

3.Paket yazılımlar

4.Emeğine değer vermeyen kişiler

Geçen gün Sosyal medyada dolaşırken şahit oldum bir arkadaş 50 tl ye gerçekten site satıyor.Böyle birşey olabilir mi ? 

Müşteriler bu arkadaşları görünce bize söyledikleri tek kelime şu oluyor : "Ee kardeşim adam 200 tl ye yapıyor aynısını. " 

Durum böyle olunca diyecek birşey bulamıyoruz belliki adam bu işlerden anlamıyor ve ne desen o gidip o 200 tl lik olan siteyi alacak.Sözün özü Bu yazıyı yazmamdaki amaç şudur arkadaşlar emeginizin karşılıgı bu kadar az olmamalı herkes para kazanmaya çalışıyor ama sagdan soldan tokatlıyarak yaptığınız işler yüzünden artık yazılımcılar freelancer çalışmakta zorlanıcak.

Bu Gönderi altından yorumlaşabiliriz. Esen Kalın.

Mert Buldur

Yaklaşık 12 senedir internet ortamında aktif olarak faaliyet göstermekteyim. 2014 yılında açmış olduğum Youtube kanalımdan , kişisel websitem üzerinden ve Udemy Üzerinden 2k+ ziyaretçime eğitimler sağlıyorum. Şu anda Freelance Yazılım geliştiricisi olarak hayatıma devam etmekteyim. Birçok firma ve müşterilerime Yazılım desteği sağlamaktayım.

Yorum Yaz