Neredeyim ?

Muğla / Ortaca

Hızlı İletişim

buldurmert@gmail.com

Beni Takip Edebilirsin

Yazılarım

SEO Nedir ?

SEO Nedir ?

  • 2 dakika
  • 8 year ago
Blog Images

S.E.O ( Search Engine Optimizayon ) Arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir.Yani Websitelerinizin Arama motorlarının gözündeki değeriniz gibi görülebilir.

Son yıllarda çok öneme sahip olan bu sektör dahada öneme sahip olacak gibi görülüyor.Genellikle Sitelerimize ziyaretçiler Arama motorlarından gelmektedir ki bunlarada Organik Ziyaretçi denmektedir.

SEO aslında arama motorları için yapılsada bir bakımada ziyaretçi için yapılmaktadır.Bu Optimizasyon   Ziyaretçi => Arama Motoru => Site şeklinde ilerlemektedir.

SEO amaç olarak Website'yi arama motorlarında üst seviyelere çekmektir.Bu sayede istenilen kelimede arama motorlarında üst sıralamara çıkmaktır.

SEO ikiye ayrılmaktadır.Site içi Seo ve Site Dışı Seo olarak nitelendirilmektedir.Websitelerimizi kurmamızdaki temel amaç Ziyaretçilerimize bilgi sunmaktır.Arama motoru optimizasyonuda bu yönden yaptıgımız işle dogru orantılıdır.

Biz sitemize ne kadar önem verirsek Arama motorlarıda o denli önem verecektir.SEO İnternet reklamcılığının en prestijli ve getirisi yüksek pazarlama stratejisidir.

Siteniz ne kadar iyi olursa olsun Ziyaretçi olmadıktan sonra bi anlamı yoktur.

Bir sonraki Gönderilerimde SEO 'ya yönelik Elimden geldigince Anlatımlar yapıcam.Faydalı Olması Dileğiyle

 

 

Yorumlar: