Neredeyim ?

Muğla / Ortaca

Hızlı İletişim

buldurmert@gmail.com

Beni Takip Edebilirsin

Yazılarım

Yazılımda nasıl gelişilir ?

Yazılımda nasıl gelişilir ?

  • 3 dakika
  • 8 year ago
Blog Images

Uzun bir aradan sonra merhaba arkadaşlar , bu sefer sizlere ders anlatımı makalesi değilde nacizane kendi düşüncelerimden birkaç fikir sunmak istiyorum. Bu sektörde kendinizi nasıl geliştireceğinizden bahsedicem.

( Bakmayın bende çok iyi olduğumdan degil sadece yazılıma ilk başladıgım zamandan bu zamana kadar geçen süredeki deneyimlerim :) )

1. Merak 

Herşey zaten bir merakla başlamadı mı ? Ama biz yazılım ile ilgilenen insanlar özellikle daha da meraklı olmalıyız herşeye girip çıkmalıyız muhakkak tamamen öğrenmesek bile fikir sahibi olacak  kadar incelemeliyiz.

Benim tarayıcımda sekmenin hiçbir zaman 1 e düştüğünü görmediğim gördüğüm her linki açarım her siteyi incelerim her tasarıma bakarım çünkü ilerde bana lazım olabilecek bazı noktalar olabilir onlarıda yerimlerine eklerim.

2.Hazıra konmamak

Bu sektörde en sevmediğim şey hazır şeylerdir ( bazı gerekli eklentiler hariç ) . hazıra konmayın arkadaşlar herşeyi kendiniz deneyin özellike wordpress bu konuda çok sinirlerimi bozuyor . burada amacım wordpress i kötülemek degil gerçekten çok kolay ve sağlam bir platform ama kendini geliştirmek isteyenler  için kötü bir yol.Kendinize blog scripti yazmak yerine neden wordpress kullanıyorsunuz ki ?  bu konuyu düşünün bence  :)

3.Araştırmak 

Günümüzün en büyük sorunlardan biride bu, üstteki madde ile aynı anlama gelebilir belki ama bu maddeyi yazmaktaki amacım google  gibi çok büyük kaynak var yazılım hakkında yazdığınız herşeyi bulabiliyor . belki türkçe kaynak çok fazla olmaya bilir ama az biraz ingilizce bilginizle ögrenemiyeceğiniz hiçbirşey yok. Bol Bol araştırın tüm sitelere girip çıkın muhakkak sorununuzu yaşayan illaki birileri vardır.

4.Düşünmek

Genel olarak sorunlarla karşılaştıgımız zaman hemen bırakabiliyoruz veya gruplara paslıyoruz konumuzu . ( benimde başıma geldi ) Geçen gün bir sorun ile karşılaştım biraz araştırma yaptım ama yok hiçbir kaynak bulamadım yada ben nasıl arıcamı bilemedim.Açtım hemen konuları sağa sola :) ama yine çözüm bulamadım 2 günüm bu sorunu düşünmek ile geçti . En son oturdum kahvemi hazırladım ve düşündüm şunu şöyle yaparsam şurdan böyle yaparsam baktımki sorunu çözmüşüm . Keşke baştan yapsaydım :)

5.Proje

Arkadaşlar en önemli yer bence burası yapabildiginiz kadar proje yapın ama bu projeleri yaparken saçma sapan degilde gerçekten bir sorunu ele alın proje yaparken birçok zorlukla karşılaşacaksınız ve bu yöntemle 2,3,4 madde çok işinize yarıcak buna emin olabilirsiniz.

şuan benimde üzerinde çalıştıgım proje olan 

https://hizmetin.com 'u inceleyebilirsiniz. 

Bu yazımda anlatacaklarım bu kadar abilerim kardeşlerim. Herzaman sohbet için beklerim aşagıdaki alanı sizler için yaptım  :)

 

 

Yorumlar: