Neredeyim ?

Muğla / Ortaca

Hızlı İletişim

buldurmert@gmail.com

Beni Takip Edebilirsin

Yazılarım

Baş Ağrısını geçirmek için yöntemler

Baş Ağrısını geçirmek için yöntemler

 • 2 dakika
 • 8 year ago
Blog Images

BAŞ AĞRISI NASIL GEÇER

Baş ağrıları hayatımızda birçok derde yol açabiliyor.Kimi zaman uykusuz kaldığımızda kimi zaman sigara,alkol gibi zararlı etmenleri fazla kullandığımızda başımız agrıya bilir.

Nöroloji Uzmanı Dr. Aylin Öztürk Yavuz baş ağrısından korunmak için yaşam alışkanlıklarımızda almamız gereken tedbirleri anlattı.

BAŞ AGIRISI GEÇİRME YÖNTEMLERİ

 1. İstirahat etmelisinizİstirahat aşırı egzersiz ya da yorgunluğa bağlı baş ağrısını önlemek için gerekmektedir.
 2. Bol bol su için suyun faydasını zaten hepimiz biliyoruz, kan dolaşımını kolaylaştırdığı ve  minerallerin dengesini sağladığından dolayı baş ağrısından koruyucu etken olarak gösteriyor.
 3. Streslerden uzaklaşın Günlük yaşam faaliyetlerinizi zorlaştıran depresyon ve anksiyete gibi psikiyatrik bozukluklar baş ağrısını etkiler ve uzman hekime başvurulmasını öngörülen hastalıklar arasında bulunuyor.
 4. Sıcak veya soğuk uygulaması genellikle gerilim tipi baş ağrısında gergin kasları gevşetmek amacıyla uygulanabilecek güzel bir yoldur.
 5. Gevşeme terapilerinden faydalanan Gevşemek denilince, televizyon karşısında koltuğa yatmak değildir. 
 6. Uykunuz ne az, ne de fazla olsun Uyku vücudun kendi kendini toparlaması  için en önemli süreçlerden birisidir.
 7. Duruşunuza dikkat etmelisiniz Düzgün bir duruş özellikle kasların gerginliğini düzenleyerek ağrıyı azaltmaya yardımcı olabilmektedir.
 8. Masaj hem stresin, hem de kas gerginliğinin azalmasında oldukça etkili bir yöntemdir.
 9. Sigara gerek kokusu, gerekse vücutta oluşturduğu kan dolaşımı değişiklikleri ve ağrıyı uyaran toksik kimyasal maddeler içermesinden dolayı  baş ağrısını tetiklemektedir.İçmemek mutluluktur.
 10. Düzenli egzersiz yapın Egzersiz mutluluk hormonunun salınmasını sağlıyor, kan dolaşımını düzenliyor ve kasları gevşetiyor.

Yorumlar: