Site Alt Yapısının Önemi

  • 2 dakika
  • 4 yıl önce

Site Alt Yapısının Önemi

Tasarımıda hallettiğimize göre sitemiz için bir alt yapı yani Back-END kısmını seçmemiz gerekmektedir.Genelde Blog siteleri gibi gönderi siteleri genellikle Wordpress , Blogger gibi ücretsiz alt yapıları kullanmaktadır.Bundaki amaç  2 şekilde değerlendirilebilir.

1.Kodlama Bilgisi olmaması

2. Daha Kolay gelmesi ve Çok seçenek olması

Peki Bize soracak olursanız biz hangisini tercih ediyoruz ? 

Mertbuldur.com ve Birzaman.com sitelerimizde kendi alt yapımızı kullanıyoruz.Çünkü Başka bir sisteme bağımlı kalmak istemiyoruz.İstedigimiz zaman kendi eklentimizi kendimiz geliştiriyoruz ve entegre etmemiz daha kolay oluyor.

Bu seçim gerçekten basit gözüksede büyük önem taşımaktadır.Çünkü siteyi kurduktan sonra zaman zaman bazı iyileştirmeler geliştirmeler yapmanız gerekmektedir.Bunun için kolay ve anlaşılır bir alt yapı seçmelisiniz.

Tabiki bu alt yapı seçimi ziyaretçileri çokda fazla etkilemedigini söylemek isterim.Size bir önerimiz daha olsun Kodlama bilginiz yok ise Wordpress kullanmanızı tavsiye ederiz.Binlerce ücretsiz template ve eklenti olanagı ile sizlere kolaylık sağlayacaktır.

 

Mert Buldur

Yaklaşık 12 senedir internet ortamında aktif olarak faaliyet göstermekteyim. 2014 yılında açmış olduğum Youtube kanalımdan , kişisel websitem üzerinden ve Udemy Üzerinden 2k+ ziyaretçime eğitimler sağlıyorum. Şu anda Freelance Yazılım geliştiricisi olarak hayatıma devam etmekteyim. Birçok firma ve müşterilerime Yazılım desteği sağlamaktayım.

Yorum Yaz