Neredeyim ?

Muğla / Ortaca

Hızlı İletişim

buldurmert@gmail.com

Beni Takip Edebilirsin

Yazılarım

Site Açılış Hızı Önemi

Site Açılış Hızı Önemi

  • 2 dakika
  • 8 year ago
Blog Images

Ziyaretçilerinizi dogrudan etkiliyen site açılış hızını kesinlikle göz ardı etmeniz sitenizin sonunu getirmektedir.Şöyle düşünmenizi istiyorum. 2 -3 saniyede açılan bir siteyimi tercih edersiniz yoksa 1 dk da açılan bir siteyimi  ?

Sitenizin ziyaretçi sayısı arttıkça bir çok nedene baglı olarak sitenizde yavaşlama olacaktır.Bunun için bazı gerekli optimizasyonları yapmak zorundasınız .Fark ettiyseniz zorundasınızın altını çizdim eğer yapmazsanız sitenizi çöpe atabilirsiniz.

Kullanıcıların en çok beklentilerinen biri olan Tasarım'dan sonra Site Açılış hızı gelmektedir.Sitenizin yavaş açılması sitenize girmeye çalışan kullanıcıların hemen o siteyi terk etmesini sağlayacaktır.

Site Açılış Hızı Nasıl arttırılır ?

İşte bir önceki makalemde Site Alt Yapısı öneminden bahsetmiştim. İşte bu özellik tamda burada işe yarıyor.Bu Etmenleri Maddeler halinde Anlatmaya çalışıcam.

1. Alt Yapıdaki Kodlamaları düzenlemek ve gereksiz kullanımları ( sorguları ) düzeltmek.

2. Resim boyutlarını düzenlemek ( en önemlisi denilebilir).

3. Dışarıdan çağrılan dosyaları kendi sitenize yüklemek . ( Dışarıdan çağrılan sitedeki yavaşlama sizin sitenizinde yavaşlamasını sağlayacaktır. )

4. Sitenizin barındıgı yerin hızı ( Hosting veya Sunucu ).

5. Site içerisinde video , flash , aşırı resim gibi özelliklerde sitenizin yavaşmasına neden olacaktır.

 

Kaliteli bir Web sitesi oluşturmak istiyorsanız Bu makalemi Dikkatlice uygulamanız gerekmektedir.Sonra Vay efendim sitem açılmıyor demeyin :)

Yorumlar: