Neredeyim ?

Muğla / Ortaca

Hızlı İletişim

buldurmert@gmail.com

Beni Takip Edebilirsin

Yazılarım

Yazmak yada Yazmamak

Yazmak yada Yazmamak

  • 3 dakika
  • 5 year ago

Merhabalar bugünkü yazımda sizlere yazmak veya yazmamak kavramından bahsedeceğim günümüzde çoğu insan bildiği şeyleri paylaşmaktan çekiniyor bence bunun sebebi sizlerin onlardan daha üstün mertebelere gelmesinden korktuğun için diye düşünüyorum veya bence insanlar. sizlere bugüne kadar elimden geldiğince bir çok yazı paylaştım bu yazıların içersinde kimi zaman bir yazılım kimi zaman ise hayata dair bazı paylaşımlarım oldu ama sonuç olarak yazmaktan vazgeçmedim şimdi bu yazımda sizlere önerim ne olursanız olun ne bilirseniz bilin az bir şey bile bilseniz bunu mutlaka dile getirin bu bir blog olabilir bu bir YouTube kanalı olabilir veya farklı bir yer.

Bizler bilgilerimizi paylaştıkça yeni gelen neslin öğrenmesini sağlayabiliriz bu sadece yazılım alanında değil hayata dair tüm alanlarda geçerli.

Hani bir söz vardır ya bilgi paylaştıkça değerlenir. Gerçekten de öyle yazılım alanında Türkçe kaynak bulma konusunda bazı sıkıntılar çekiyoruz bizler eğer ki doğru bilgilerin Türkçeleştirip kendi bünyemize katarsak bir çok kişiye fayda sağlamış oluruz.

Tabi bu şu demek değil İngilizce bilmemize gerek yok Türkçe kaynakları tarayalım. İngilizce global bir dil olduğu için o Türkçe veya farklı dillerde bulamadığımız bir çok konuyu İngilizce olarak bulabiliriz bu yüzden İngilizcemizi olabildiğince geliştirmeliyiz.

Konumuz ingilizce değildi aslında ama dipnot olarak bırakalım.Öğretmek bence bu hayattaki en önemli şeylerden birşeydir bu yüzdenki öğretmenler başımızın tacıdır.

Hz. Ali'nin dediği gibi; "Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum." 

Peki yazmasak ne olur , ya da  ben ne biliyorum ki ne yazacağım gibi kötü düşüncelere kapılmayın.Hayata dair illaki bir şey biliyorsunuzdur ve bu bilgileri paylaşarak  sizin geçtiniz o yollardan başkalarıda geçerken o hatalara kapılmalarını engellemiş olursunuz. evet yazının sonuna yaklaşırken sizlerden tek bir ricam var okuyun ve paylaşın, esen kalın

Yorumlar: